Tarihçemiz

Derneğimiz Kansersiz Yaşam Derneği, halen dernek başkanlığını yürüten Dida Kaymaz tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Başkanımız Dida Kaymaz’ın derneği kurmasındaki en büyük motivasyonu kendi yaşadığı kanser hastalığıyla mücadelesindeki bilgi ve tecrübesini, kendi deyimiyle “benim kadar şanslı olmayan kesimlere“ de aktarmak ve maddi açıdan oldukça yıpratıcı bu süreçte ihtiyaç sahibi hastalara ve ailelerine yardımcı olmaktı. Bu doğrultuda derneğimiz, kuruluşunda da belirlenen Vizyon ve Misyonu çerçevesinde, “kansersiz yaşam mümkün” ideali ile çalışmalarını sürdürmektedir. 

Bu alanda çalışan derneklerden farklı olarak, yaş ve kitle ayrımı yapmadan 7’den 70’e tüm Türkiye’de elimizin uzanabildiği ihtiyaç sahiplerine yardım etmekte ve gelen yardım çağrılarını da imkanlarımız doğrultusunda cevaplamaktayız. “Kansersiz bir geleceğin inşa edilmesini desteklemek” için yürüdüğümüz bu yolda, toplumsal bilinci artırmaya yönelik projelerimizle örnek bir sivil toplum kuruluşu olma gayretlerimiz devam ediyor.

Buzdolabında tek bir domates olandan, ilacı için şırınga alacak gücü olmayana… Kanser hastası çocuğunu iyileştirmek için çabalarken işinden, evinden çıkarılan babalardan… Hem hayata tutunmak, hem tek başına çocuklarını okutmak için mücadele eden annelere… Tedavisi yüzünden çalışamayan kadınlardan… Kanser yüzünden sağlığını kaybettiği yetmezmiş gibi tüm varlığını yangınlarda, depremlerde kaybedenlere… Yardım elini uzatacağımız daha bir çok kişinin olduğu bilinciyle var gücümüzle çalışıyoruz. 

Derneğimizin kuruluşundaki büyük emeklerini, bu yolda bilgi ve tecrübeleriyle gerçekleştirdiği katkılarını asla unutmayacağımız ve ne yazık ki 2022 yılında kaybettiğimiz Dernek Onursal Başkanımız merhum Ahmet Yavuz Kocaömer’i saygı ve rahmetle anıyoruz. Derneğimiz var olduğu sürece, anısını her zaman yaşatacağız.

Bu yolda yürürken her zaman yanımızda olan ve bizi hiç yalnız bırakmayan isimsiz kahramanlardan, irili ufaklı şirketlerden, kamu ve devlet kurumlarından yüzlerce destekçi ve bağışçımıza gönülden, kocaman teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

 İyi ki varsınız…