Kahramanım Ol

Kansersiz Yaşam Derneği’nin İyi Niyet Elçisi Hande Erçel’in “Başrol Sizsiniz” çağrısı ile herkesi kahraman olmaya davet ettiği sosyal sorumluluk ve farkındalık kampanyası, 2021 yılının en çok ses getiren sivil toplum projeleri arasında yer aldı.

Hande Erçel’in kampanya yüzü olduğu, ancak kampanyanın asıl başrolü olmaya hayırseverleri davet ettiği “Başrol Sizsiniz” projemiz, sosyal medya ve TV üzerinden geniş kitlelere ulaştı. Proje kapsamında çekilen reklam filmi, kamu spotu* olarak TV kanallarında toplam 13 saat 27 dakika yayınlandı (24 Haziran 2021-19 Ekim 2021 arası).

Twitter’da #Kahraman4381 etiketi, tüm dünyada Trend Topic oldu ve 6. sıraya kadar çıktı.
Hem kanser hastalığına hem de zorlu pandemi şartlarına karşı, ekonomik olarak da ölüm-kalım savaşı veren kanser hastaları ve ailelerine maddi destek sağlamak ve bunu sürdürülebilir kılmak amacıyla kamuoyu bilinci ve desteği oluşturmak amacıyla yola çıkılan projede toplanan 806.739 TL bağış ile 6.622 aileye ayni ve nakdî destek sağlandı.

Kampanyamız ayrıca, Fox TV’de yayımlanan, Türkiye’de ve bölge ülkelerde önemli bir izleyici kitlesine sahip olan “Sen Çal Kapımı” dizisinin senaryosuna da dâhil oldu. Buradan izleyebilirsiniz.
Kampanyanın konsept ve tasarımını gerçekleştiren yaratıcı ekip Medina Turgul DDB Reklam Ajansı ve PTOT Film Prodüksiyon Şirketi başta olmak üzere, bu hedef uğruna çalışan, kampanyaya farklı sektörlerden destek veren 350 gönüllümüze sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Böylesi görünür ve güçlü bir bağış kampanyası kurgulamamız birçok kurumun da dikkatini çekerek derneğimizin ödüllendirilmesine de vesile olmuştur.
Bu projeyle aldığımız ödüller:
ACE of M.I.C.E. Awards 2021: Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi
Effie 2022: Sivil Toplum Kuruluşları dalında Bronz Effie Ödülü
Doktorclub Awards 2022: Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Finalisti