Girişimci Kansersiz Yaşam Anneleri

Türkiye’de ve dünyada en çok destek gören sosyal sorumluluk projesi konuları çocuklar ve eğitim ile ilgili… Kadınlarla ilgili çalışmalar ise son bir yılda önem kazanmaya başladı.
2017 yılında Interfed Yönetim Eğitim Danışmanlık Şirketi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi iş birliği ve KOSGEB desteği ile Girişimci Kansersiz Yaşam Anneleri Projemizi başlattık. Bu güne kadar Kamu Hastaneleri’ndeki toplantı salonları kullanılarak, 5 dönem yaklaşık 60 anne bu eğitimlerden yararlandı.

Çocukları ayakta ya da yatarak tedavi gören annelere, ekonomik ve sosyal anlamda ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, öz değerlerini hatırlatmak, özgüven ve hayata olan bağlarını güçlendirmek amacıyla başladı eğitimler… Sonucunda sertifika alan annelerin arasında çocuklarını kaybedenler ve çocukları iyileşenler de vardı. Dernek psikoloğumuzun da katıldığı seminerler, grup terapi seviyesinde bambaşka sonuçlar ve ihtiyaçlar ortaya çıkardı.

Bu seminerlerin devamı için destek olarak, hayatlarını çocuklarına adamaktan başka çaresi olmayan vefakar annelere umut olabilirsiniz. Çocuklarını iyileştirmek için ellerinden hiçbir şey gelmeyen annelerin yetersizlik duygusunu silmek ve üretebileceklerini göstermek için bu seminerlere devam etmeyi ve sonrasında ekonomik bağımsızlıklarını sağlayabilecekleri girişimci fikirlerini hayata geçirebilmeyi hedefliyoruz.