YaşaTIR

Herkes için “sağlık bir seçim” olabilsin diye farkındalık, bağış ve motivasyon projeleri gerçekleştiriyoruz.
2014 yılında başlattığımız proje kapsamında özel olarak tasarlanan, açıldığında 80 kişilik mobil konferans salonuna dönüşen tırımız; kanser hastalığının önlenmesi, erken teşhisin önemi, bilinçlendirme ve tarama amacıyla Türkiye’nin dört bir köşesine gidiyor.
YaşaTIR yolculuklarında; özellikle sosyo-ekonomik durumu kısıtlı olan kesimlerdeki kanser hastalarına ulaşmak ve henüz hastalıkla tanışmamış kişilerin farkındalıklarını artırmak için eğitim ve farkındalık etkinlikleri düzenlendi. Üzerindeki dev led ekrandan sağlıklı yaşam mesajları verildi.
Hedefimiz, Pandemi döneminde zorunlu olarak ara verdiğimiz YaşaTIR yolculuklarına kaldığımız yerden devam etmek. Destekçi firmalar sayesinde yeniden aktif hale gelecek olan YaşaTIR, koruyucu tıp ve onkoloji başta olmak üzere sağlık ile ilgili her alanda, yeni yolculuklarına hazır. 

Gerçekleştirdiğimiz YaşaTIR PROJELERİ 

#ÇukurdaUmutVar (2019-2020)

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği ve ShowTV’de yayınlanan, ratinglerde hep birinci sırayı koruyan Çukur Tv dizisi, Kızılay işbirliğiyle #ÇukurdaUmutVar sloganı ile kök hücre ve kan bağışına farkındalık yaratma amacıyla yola çıktı. 

Proje kapsamında, YaşaTIR ile 6500 km yol giderek, 12 ilde 1000’den fazla vatandaşımıza erken teşhis ve sağlıklı yaşam konulu eğitim verildi. Kızılay ile beraber 2000’den fazla kan ve kök hücre toplanması sağlandı.

Çukur TV dizisi oyuncularının da aktif olarak katıldığı etkinliklerden ve proje kapsamında düzenlenen geceden elde edilen gelirler, Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlandı.

 

Doğal Afetlerde Yanınızdayız (2020)
Elazığ ve Malatya Depremleri sonrası, halkın ihtiyaç duyduğu malzemeler iki YaşaTIR yolculuğu ile şehirlere ulaştırıldı.
30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen deprem sonrası, kanser hastalarının ihtiyaçları başta olmak üzere afetzede halkın ihtiyaç duyduğu malzemeler yine YaşaTIR ile İzmir’e ulaştırıldı.

Spor YaşaTIR (2016)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. ile yaptığımız sosyal sorumluluk ortaklığı çerçevesinde yapılan spor etkinliklerinde Spor YaşaTIR olarak yer aldık. Maratonun ilgi odağı olan YaşaTIR ve sporcu meleklerimizle hem spor hem de sosyal sorumluluk konusunda farkındalık yaratmak adına iyilik ve sağlık için koştuk.

Eğitim YaşaTIR (2015)
Cigna Finans’ın katkılarıyla “KANSERE İNAT YAŞASIN HAYAT” mottosu ile sağlıklı insanların hastalıktan korunmaları konusunda farkındalıklarını arttırmak, kansere neden olan yaşam koşulları hakkında toplumu bilinçlendirmek ve kanser hastaları ile yakınlarına destek olmak için bir yolculuğa çıktık. Bu yolculukta; 20 kişilik bir ekiple, 2400 km yol gidildi. 6 ilde, 23 farklı uzman doktorun sunumuyla 1000’den fazla insana ulaşıldı.

Erken Teşhis YaşaTIR (2014)
Kanserde erken teşhisin önemini anlatmak için yollara düşen YaşaTIR’ımızın ilk durağı, iyi ve sağlıklı yaşam konularında uzmanlaşmış dünyaca ünlü eğitmenleri bir araya getiren Mind&Body Festivali oldu. Üç gün boyunca uzman doktorlarımız, etkinlik katılımcılarına kanserden korunma ve önleme yollarını anlattı.

Mevsimlik Tarım İşçilerine Kişisel Hijyen Eğitimi YaşaTIR (2014)
Bilimsel Komitemiz, Çukurova Bölgesi Mersin ve Tarsus’daki Karsavuran ve Çiçekli köylerindeki sulama kanalları kenarlarında hijyen koşullardan ve insani yaşam şartlarından uzak, büyük mücadele veren göçer ailelerin çocuklarına ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerde, farklı enfeksiyon hastalıklarından korunmayı, el ve çevre temizliği, gıda ve su hijyeni ile, tuvalet alışkanlıkları konusunda bilgilendirip, uygulamalı eğitimler verildi.

 

YaşaTIR, yapıldığı günden bugüne kadar sosyal sorumluluk çalışmaları arasında en çok ödül alan projeler arasında yer aldı:

2020 Ace of Mice EN İYİ ROADSHOW PROJESİ
2020 Doctorclub Awards YILIN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ FİNALİSTİ
2018 Doktorclub Awards YILIN YENİLİKÇİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ (17.000 doktorun oyuyla)
2017 Başbakanlık Sivil Toplum Güçlü Türkiye EĞİTİM PROJESİ FİNALİSTİ
2016 Londra Best Business Awards – EN İYİ KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
2016 Best Business Awards Cigna Finans En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi
2014 Quality Dergisi Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi

0

ile gidildi

0

km. yol yapıldı

0

kişi kan ve kök hücre bağışında bulundu

0

kişiye eğitim verildi