Biz Kimiz?

Misyonumuz

Kanser hastaları ve kanserle henüz tanışmamış herkese, sağlığın seçilebilecek bir yaşam standardı olduğunu anlatmak ve bu hastalıkla tanışmamaları için, Türkiye’nin her yerinde, 7’den 70’e farkındalık sağlamaktır.

Vizyonumuz

Sağlık için çıktığımız yolculuğumuzda, şeffaflık ile güvenilirliği, amatör ruh ile hizmet odaklılığı, sürdürebilirlik ile toplumsal bilinci ve yaşam kalitesini yükselten projeleri, araştırmacılık ile değişimi, bağışçı haklarına saygı ile iletişimi odak noktasına koyan öncü ve örnek bir sivil toplum kuruluşu olarak, toplumsal iyileşmeyi sağlayabilmeyi amaçlıyoruz.

Ülkemizi sağlıklı bir gelecekte buluşturacak “Kansersiz Bir Yaşam” idealimizin ışığında, “Kansersiz Yaşam Ailesi” olarak her gün daha da çoğalarak, çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Başkanımızın Mesajı

Kurulduğumuz günden bugüne, yaptığımız her projenin sonucunu, dokunduğumuz hayatları sizlerle paylaşmak birincil görevimiz oldu. Kansersiz Yaşam Derneği olarak, şeffaflık ilkesi gereği, hayata geçirdiğimiz ve sürekliliğini sağladığımız, tüm projelerin etkilerini ve sonuçlarını, her yıl raporlarla bir araya getirdik.

Hakkımızda

Kansersiz Yaşam Derneği, 2010 yılından bu yana kıymetli destekçilerimizle birlikte kanser hastası ve yakınlarının tedavi şartlarının iyileştirilmesi, bilinçlendirilmesi ve sağlıklı insanların sağlıklı kalması için, yaş ya da kitle ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de pek çok projeye imza atmaktadır.

Derneğimiz, 13 yılın sonunda yaptığı çalışmalar neticesinde,  12 Mayıs 2022 tarihinde, Cumhurbaşkanımız tarafından imzalanan 5569 no’lu karar ile “kamu yararına çalışan dernekler” statüsüne layık görülmüştür. Bu hak kapsamında Derneğimize yapılan bağışların vergiye tabi matrahtan indirimi yasal olarak mümkündür*.

Hikayemiz

Derneğimiz Kansersiz Yaşam Derneği, halen dernek başkanlığını yürüten Dida Kaymaz tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Başkanımız Dida Kaymaz’ın derneği kurmasındaki en büyük motivasyonu kendi yaşadığı kanser hastalığıyla mücadelesindeki bilgi ve tecrübesini, kendi deyimiyle “benim kadar şanslı olmayan kesimlere“ de aktarmak ve maddi açıdan oldukça yıpratıcı bu süreçte ihtiyaç sahibi hastalara ve ailelerine yardımcı olmaktı. Bu doğrultuda derneğimiz, kuruluşunda da belirlenen Vizyon ve Misyonu çerçevesinde, “kansersiz yaşam mümkün” ideali ile çalışmalarını sürdürmektedir.  

Sağlık için çıktığımız yolculuğumuzda ve yaşam kalitesini yükselten projeleri, araştırmacılık ile değişimi, bağışçı haklarına saygı ile iletişimi odak noktasına koyan öncü ve örnek bir sivil toplum kuruluşu olarak, toplumsal iyileşmeyi sağlayabilmeyi amaçlıyoruz.
i

Tüzüğümüz

Tüzüğümüz

Kansersiz Yaşam Derneği’nin amacı; başta kanser olmak üzere, hastalıklarla mücadele etmek; kanser ve diğer hastalıklara karşı toplumda eğitim, bilgilendirme ve bilinçlendirme...

İncele
i

Raporlar ve Şeffaflık İlkemiz

Raporlar ve Şeffaflık İlkemiz

Kansersiz Yaşam Derneği faaliyetleri, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından denetlenmenin yanı sıra, bağımsız denetim alan, bilançolarını halkın bilgisine sunan, Açık Açık Platformu’nda tüm bilgilerine ulaşabileceğiniz şeffaflık ilkesini benimsemiş bir dernektir.

İncele
i

Faaliyet Raporlarımız

Faaliyet Raporlarımız

Kansersiz Yaşam Derneği’nin amacı; başta kanser olmak üzere, hastalıklarla mücadele etmek; kanser ve diğer hastalıklara karşı toplumda eğitim, bilgilendirme ve bilinçlendirme...

İncele