GülümseSEN Projesi, kanser hastası çocuklara moral, motivasyon ve eğitim amaçlı yapılan hastane içinde ve hastane dışındaki tüm etkinlikleri kapsamaktadır.

Hastanelerde her gün görev alan oyun ablaları ile yapılan aktiviteler dışında, düzenli olarak bireysel ve kurumsal destekçilerimiz tarafından 2 saatlik etkinlikler yapılmakta, özel günlerde partiler ve hediye dağıtımı ile çocuklarımızın keyifli vakit geçirmesi sağlanmaktadır.

Hastane dışında gerçekleştirilen panayırlara, şenliklere, kostümlü balolara, atölyelere, aktivitelere ya da gezilere ayakta tedavisi devam eden ve doktor izni olan çocuklarımız katılmaktadır. Bu etkinlikler ile hem çocuklara, hem de ailelerine hastane ve hastalıktan uzak bir gün yaşatmak esas amaçtır.

GülümseSEN Şenlikleri, Yaz Panayır’ı olarak 150 çocuk ve aileleri ile gönüllü üyelerimiz, kurumsal destekçilerimiz ve tanınmış isimlerin de bulunduğu 700 kişilik katılımla, halka kapalı olarak açık havada gerçekleştirilmektedir. Kış aylarında ise, Kış Balosu olarak, bir otelin balo salonunda, 75 çocuk ve aileleri ile yine gönüllü üyelerimiz, kurumsal destekçilerimiz ve yine tanınmış isimlerle birlikte 350 kişilik bir organizasyon olarak düzenlenmektedir. Hastalarımız ve aileleri, tüm etkinliklere özel servislerle getirilip, akabinde servis ile bırakılmakta, verilen hediye ve ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra, tüm aktivitelere ücretsiz olarak katılım sağlamaktadırlar.