Onların Gözünden

Herkes için “sağlık bir seçim” olabilsin diye farkındalık, bağış ve motivasyon projeleri gerçekleştiriyoruz.
“Onların Gözünden” projesi kapsamında, Türkiye’ye ilham veren iş insanları, hasta çocuklarımız tarafından fotoğraflandı. Fotoğraf çekimlerinin de eğlenceli geçtiği projede çocuklar iş hayatının önemli isimleriyle tanışma fırsatı da buldu.

Çocukların objektifinden fotoğraflar, İstanbul Valiliği’nin desteğiyle 30 Nisan 2019’da gerçekleşen özel bir davetle Denizcilik Müzesi’nde sergilendi. Kendi fotoğraflarını en az 10.000 TL karşılığında satın alan iş insanlarına, destek plaketleri İstanbul Valisi Sayın Ali Yenerler tarafından takdim edildi.

Kanser hastası çocuklar ve aileleri için hazırladığımız bu projeyle amacımız; moral ve motivasyon sağlamanın yanı sıra eğitim projelerimize de kaynak yaratmaktı.

İŞTE BU HEDEFLE YOLA ÇIKILAN “ONLARIN GÖZÜNDEN” PROJESİ İÇİN, DIŞARIDA GEZDİĞİNİZ SERGİDEKİ FOTOĞRAFLARIN ÇEKİMİ 2 AYA YAKIN BİR SÜREDİR DEVAM EDİYORDU. ÇOCUKLARIMIZ HER ZİYARET ETTİKLERİ ADRESTE YEPYENİ BİR MESLEK, ALANLARINDA BAŞARILI, GÜÇLÜ VE AYNI ZAMANDA İÇTEN İNSANLARLA TANIŞMA FIRSATI BULDULAR. SADECE BİR FOTOĞRAF ÇEKMEK DEĞİL, GELECEKLERİNİN RESMİNİ ÇİZEBİLMELERİ İÇİN, BU PROJE BAMBAŞKA BAKIŞ AÇILARI YARATTI ONLARIN ÇOCUK DÜNYASINDA…

TÜRKİYE’DE HER YIL 2500-3000 YENİ ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSER OLGUSU ORTAYA ÇIKMAKTA. UMUT VEREN GELİŞME İSE, ÇOCUKLUK ÇAĞI KANSERLERİNDEDE İYİLEŞME ORANININ % 70 – 80′LERE YÜKSELMİŞ OLMASI. TÜM HAYATLARI EV VE HASTANE ARASINDA GEÇEN ÇOCUKLARIN, İYİLEŞME SONRASINDA ÇEKTİĞİ EN BÜYÜK SIKINTI NE YAZIK Kİ SAĞLIKLI BİR HAYATA ADAPTE OLABİLMEK…