Çocuk Onkoloji ve Hematoloji tedavi alanları, çocukların fiziksel ve psikolojik iyileşme alanları olduğu için, kamu hastanelerindeki ihtiyaçlar dahilinde, yenileme, yapılandırma, teçhizat, dekorasyon, mobilya ve malzeme tamamlama, sağlık çalışanı eğitimleri, maaşları dernek tarafından ödenen oyun ablası ve klinik psikolog hizmetlerinin verilmesi gibi hizmetler sağlanmaktadır.

2019’da hizmete açılan, derneğin Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yaptığı Beytullah Akman Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi, adını 16 yıl uygun kemik iliği nakli bekledikten sonra hayatını kaybeden Kansersiz Yaşam Derneği Çocuk Komitesi Başkanı’ndan almıştır. İstanbul’da kamuya ait İLK ve TEK servistir. Aşağıdaki 3D linkten bölümü gezebilirsiniz: https://my.matterport.com/show/?m=Cmz92ypMZFw

Aynı katta yine dernek tarafından yapılan Çocuk Hematoloji/Onkoloji Bölümü İstanbul’da kamuya ait EN BÜYÜK bölüm olma özelliğini taşımaktadır: https://my.matterport.com/show/?m=5AVoXkauUyM

Şişli Hamidiye Etfal Çocuk Onkoloji/ Hematoloji Ayakta Tedavi Servisi, 2014 yılında yeniden yapılandırılarak, kullanıma açılmıştır. Aynı servis 2019 yılında Sarıyer’e taşındığında iç dekorasyon ve çocuk oyun odası yapılarak yeniden hayata geçirilmiştir. Şu anda maaşı dernek tarafından ödenen bir oyun ablası tam zamanlı olarak çocuklar ve aileleriyle ilgilenmektedir.

Çukurova Balcalı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji/Hematoloji Yataklı Servisi, Kansersiz Yaşam Derneği’nin bağışlarla yatak ihtiyaçlarının tamamlandığı ilk hastanedir.