SSS

Herkes için “sağlık bir seçim” olabilsin diye farkındalık, bağış ve motivasyon projeleri gerçekleştiriyoruz.
i

Kanser hastasıyım / hastalığına sahip yakınım var, nasıl yardım alabilirim?

Web sitemizde bulunan yardım al başlığını tıklayarak gerekli belgeler listesini görebilirsiniz. O belgelerle birlikte yine aynı sayfada yer alan başvuru formunu doldurup info@kayd.org.tr adresine göndermenizi rica ederiz. Ya da 0850 474 5293(KAYD) hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.
i

Nasıl bağış yapabilirim?

Web sitemizdeki “BAĞIŞ YAP” sayfasında tüm bağış yöntemlerini görebilirsiniz. Başkaca bir sorunuz olursa bizlere 0850 474 5293(KAYD) hattımızdan ulaşabilirsiniz.
i

Bağışlarımın amaca yönelik kullanıldığından nasıl emin olabilirim?

Derneğimizin tüm faaliyetleri, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından denetlenmektedir. Bunun yanı sıra bağımsız denetim alan, bilançolarını halkın bilgisine sunan, Açık Açık Platformu’nda tüm bilgilerine ulaşabileceğiniz şeffaflık ilkesini benimsemiş bir dernektir.
Bağımsız denetim raporlarımızı ve son dönem finansal tablolarımızı buradan inceleyebilirsiniz.
i

Kurumsal bağışlarımızı vergiden nasıl düşebiliriz?

Derneğimize, 12 Mayıs 2022 tarihinde yayınlanan T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın 5569 sayılı kararıyla, 5253 sayısı Dernekler Kanunu’nun 27. Maddesi gereğince, kamu yararına çalışan dernek statüsü verilmiştir. Böylece derneğimize yapılan bağışların vergiye tabi matrahtan indirimi* yasal olarak mümkündür. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
i

Nasıl yardım gönderebilirim?

Hasta ve ailelerinin ihtiyaçları dönemsel olarak değişmektedir. Bizimle irtibata geçmeniz halinde, ihtiyaçlar doğrultusunda sizi yönlendirebiliriz.
i

İkinci el ürün kabul ediyor musunuz?

Hayır. Sadece yeni, ambalajlı / etiketli ürünler tarafımızdan kabul edilir ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır.
i

Nasıl gönüllü olabilirim?

Web sitemizdeki “Gönüllülük” bölümünden size uygun olan gönüllü hareketi tercih edebilir, yine aynı sayfada yer alan formu doldurarak bizlere iletebilirsiniz.

i

Eğitim bursu veriyor musunuz?

Burslarımız dönemsel olarak açılmakta ve web sitemizden duyurusu yapılmaktadır. Kanser hastası öğrenciler ya da hastalık geçmişi olan öğrencilere öncelik verilmektedir.