Maraton Koşucusu Ol

N KOLAY İSTANBUL YARI MARATONU 2023

Gün(ler)

:

Saat(ler)

:

Dakika(lar)

:

Second(s)

İstanbul Maratonları’nda bize katılmak için yapmanız gerekenler;

• http://ipk.adimadim.org adresinden Adım Adım’a üye olarak profil oluşturmak
• https://spor.istanbul/ adresinden ve sosyal medya hesaplarımızdan koşu tarihleri için duyuruları takip etmek
• https://event.spor.istanbul/adresinden istediğiniz maratona kayıt yaptırmak
• Projeler açıldığında projemizi seçerek, bizimle birlikte koşmak
• Kampanyalar açılır açılmaz, Kansersiz Yaşam Adım Adım profilinizi sosyal medyada veya çevrenize maille göndererek size destek olmalarını söyleyebilirsiniz. Bol bol video ve fotoğraf ile paylaşım yaparak farkındalık yaratmanız her açıdan çok önemli.

En güzel motivasyon

Sadece evinizin etrafında koşmayı hedeflemiyorsanız belli bir mesafeyi keyifli koşmak ve sağlıklı bitirmek hazırlık süreci gerektirir. Yardımseverlik koşusu sizi bütün antrenmanlarınızda motive edecektir. Yardımseverlik koşusu yapıyorsanız destek sözü verdiğiniz dernek ve vakıf çalışanlarını ve bu yardımın gideceği ihtiyaç sahiplerini yolda bırakmak istemeyeceksiniz. Yardımseverlik Koşusu yapıyorsanız, sabah antrenmanı için yataktan erken kalkmak, yoğun bir günün ertesinde antrenmanı ertelememek ve hatta yarışı bitiremeyeceğinizi düşündüğünüz anlarda sizi motive edecektir.

Yarışırken en güzel destek sana gelecek

Koşu gününde, koşu sırasında en fazla seyirci desteği kime geliyor biliyor musunuz? Gönüllü koşuculara… İyilik peşinde koşan koşuculara koşu boyunca ve koşu bitişinde yapılan tezahürat başka kimseye yapılmıyor. Koşunuzu adadığınız kişiler, o derneğin ve vakfın çalışanları sizi hiç yanlız bırakmıyor. Bunun ne anlama geldiğini ve hatta bazen bir adım daha atamayacağım dediğinde ne kadar önemli olduğunu ancak yardımseverlik koşusunda anlayabilirsiniz.

Şikayet etme, izleme, fark yarat

Her gönüllü koşucu yani yardımseverlik koşucusu esasında bir fark yaratandır. Yardımseverlik koşusu yaparak sizin canınızı sıkan, kalbinizi acıtan sorunu bütün çevrenize anlatır, adeta o STK’nın gönüllü elçiliğini yaparsınız. Her gönüllü koşucu şikâyet etmeyi, izlemeyi bırakıp toplumda kendini rahatsız eden bir sorunu çözmeye çalışan bireydir, fark yaratan bireydir.Siz de bir fark yaratan olabilirsiniz?

Kendini iyi hissedeceksin

Yardımseverlik Koşusu, koşuyu daha anlamlı, yardımseverliği daha eğlenceli yapar. Birilerine yardım etmek, başkalarının sıkıntılarını çözmek, çözülmesine yardımcı olmak hep hüzünlü olmak zorunda değil. Yardımseverlik koşusu ile bunu eğlenerek keyif alarak yaparsın. İyilik yaparsın, kendini iyi hissedersin.

Çünkü Çok kolay!

Zaten koşuyorsunuz. Ağrı’ya tırmanmıyorsunuz, Türkiye’yi baştan başa geçmek zorunda değilsiniz, Antalya’dan Kuzey Kıbrıs’a yüzmek zorunda değilsiniz. Sadece bir e-posta hazırlayıp sosyal çevrenizden destek vermek istediğiniz STK’nın projesi için destek isteyeceksiniz, farkındalık yaratacaksınız.