“Hayata Yakından Bak” projesiyle
meme kanseri farkındalığına dikkat çekiyoruz!

English Home ve Memorial Sağlık Grubu ile dünyada en çok görülen kanser türü olan meme kanserine farkındalık sağlamak amacıyla “Hayata Yakından Bak” projesiyle bir araya geldik.

English Home, projeye özel tasarladığı çeşitli kategorilerdeki 12 ürünü, seçili 35 mağazasında ve web sitesinde tüketicilerle buluşturuyor. Ürünlerin satışından elde edilecek gelirin tamamı ise derneğimize bağışlanacak. Sağlık alanındaki tüm deneyimlerini projeye aktaran Memorial Sağlık Grubu ise ücretsiz tarama ve tanı desteği verecek.

Projeden sağlanan kaynak ile daha fazla kanser hastası ve ailesine yardım sağlayacağız

“Erken tanı farkındalığına ilişkin gerçekleştirdiğimiz onlarca projemizin vizyonu ile “Hayata Yakından Bak” projesinin sosyal farkındalık ayağında durmaktan ötürü gururluyuz. Meme kanseri erken teşhis edildiğinde tedavi oranı en yüksek kanser türlerinden biri. “Erken teşhis yaşatır” mottosunun sonuna kadar arkasındayız.  Derneğimize gelen başvurular ve devlet hastaneleriyle olan iletişimlerimizle meme kanseri hastalarına ulaşıyoruz. Bu doğrultuda maddi şartları yetersiz meme kanseri teşhisi konmuş hastalara Aile Yaşam Desteği Fonu üzerinden yıllık olarak maddi, ayni ve psikolojik destekler sunuyoruz. Projeden elde edilecek bağışlar doğrultusunda hastaları maddi olarak desteklemenin yanı sıra Memorial Sağlık Grubu hastanelerinin sürdürülebilir katkısıyla kadınlara tarama, tanı ve eğitim imkanını da ulaştıracağımız için mutluyuz.”

Dida Kaymaz

Yönetim Kurulu Başkanı