Kanser ve kronik hastalıkların tedavi sürecindeki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir uygulama olarak ortaya çıkan, sadece hastalara değil doktorlara da dijital çözüm alanları sağlayan O- Asistan Mobil Uygulaması; tedavi takvimi oluşturma, akıllı hatırlatmalar ile tedavi takvimi takibi, ikinci uzman görüşü alma gibi tedavi dönemindeki hastalara ve doktorlara sağladığı hizmetleri ve derneğimiz ile yaptığı iş birliğini 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde gerçekleştirdiği lansman etkinliğinde duyurdu.

O- Asistan Mobil Uygulaması, derneğimiz ile gerçekleştirdiği ve temasını “Kanser Tedavisinde Dijital Çağ” olarak belirlediği lansmanda kanserle mücadelenin ve kanser farkındalığının altını çizdi.

Kanser Tedavisinin Geleceği: O- Asistan

O- Asistan Uygulaması gerçek bir kanser tedavi süreci hikayesinden yola çıkarak ortaya çıkmış, tedavi sürecinde bulunan bir kanser hastasının tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetler sunan bir tedavi takip ve ikinci görüş mobil uygulaması olarak hayata geçirildi. O- Asistan, sadece kanser hastaları için değil, aynı zamanda kronik hastalıklara sahip hastaların da tedavi takibini yapıyor ve ikinci görüş asistanlığı sunuyor.

Ayrıca doktorlar için de dijital sağlık çağının kapılarını aralayan O- Asistan Uygulaması içerisinde ikinci görüş verebilen doktorlar, kendi hastalarının 7/24 takibini de uygulamadan yapabiliyor.

O-Asistan Mobil Uygulaması Kurucusu Çağla Acar, kanser tedavisinde dijital çağı başlatan girişim O-Asistan’ın kanser tedavisinin seyrine etkilerini şu sözlerle anlattı: “Kanser hastalığı zor ve ihtiyaçlarla dolu bir yolculuk. Bu tedavi, şifa yolunda insanların sevgiyle, azimle, güçle ellerinden tutabilmek, tedavi arkadaşı olmak ve ihtiyaç duydukları her alanda asistanlık hizmetleri verebilmek için O- Asistan Mobil Uygulaması tasarlandı. Tüm hasta ve hasta yakınları için yeni bir dönemin başladığını lansmanımızda duyurmuş olmaktan da mutluluk duyuyoruz

O- Asistan ile İş Birliğimiz Sayesinde Dijital Sağlık ‘Tek Tık’ Uzağınızda

Kanser tedavisinde dijital çağın öncüleri olmak üzere bir araya geldiğimiz O-Asistan ile kanser ve hematoloji hastalarının ve hasta yakınlarının yaşam kalitesinin yükseltilmesi; tedavi süreçlerinin zamanında ve eksiksiz yönetilmesini sağlamak için gerçekleştirdikleri iş birliği neticesinde ev sahipliğini gerçekleştirdikleri lansman etkinliğinde kanser farkındalığına, dayanışmanın önemine ve kanser tedavi sürecindeki gelişmelere de dikkat çektik.

2010 yılında derneğimizi kuran, kanser hastaları için 14 yıldır sürdürülebilir projeler hayata geçiren, Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz proje ile ilgili olarak dayanışmanın önemini ve O-Asistan Mobil Uygulaması ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ortaklığını şu sözlerle anlattı:  “Eski bir kanser hastası ve ardından aynı zamanda hasta yakını olarak çıktığım bu yolda, kanser hastaları ve yakınlarının hayatlarına her anlamda dokunuyor olmak dernek olarak hayat motivasyonumuz oldu. Kansersiz Yaşam Derneği olarak, gelişen dünyanın ve teknolojinin koşullarına her anlamda uyum sağlıyor olmak; hasta ve hasta yakınlarının hayatlarını kolaylaştırıcı yeniliklerin öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz. Yönetici dernek olarak paydaşı olduğumuz O-Asistan uygulaması ile hem hastalar hem de yakınları günlük takiplerini her zaman bir yardımcıları varmış gibi takip edebilecek, doktorlar ile kolay ve düzenli iletişim kurabilecek hem de derneğimizle kolaylıkla temas sağlayabilecekler. Ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşların sivil toplum kuruluşlarına verdiği destekler, bugün olduğu gibi dayanışmanın, beraber yol almanın önemine bir kez daha vurgu yapıyor. Kansersiz Yaşam Derneği olarak, bu dayanışmanın gücü ile, toplumsal faydaya öncü katkılar sunacak projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Cebimde Sağlık

4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde gerçekleşen O-Asistan Mobil Uygulaması lansman davetinde; kanser tedavisinde dijital çağı, teknolojinin tedavi sürecine katkılarını ve dijital çözümleri hakkında Onkoloji ve Hematoloji Hekimi Prof. Dr. Barış Malbora, kanser hastalığı tedavi sürecinde güncel araştırma ve gelişmeler hakkında Onkoloji Hemşiresi Yasemin Nazlı ve O-Asistan gibi tedavi takibi yapan dijital bir dostun tedavi sürecine olumlu etkilerinin altını çizen kanser hastası yakını Berk Köroğlu konuşma yaptı.

Kansersiz Bir Geleceğe Umut Işığı Olduk

Lansman etkinliğinde hem kaybettiklerimizi anmak hem de gelecek için farkındalık ve umut ışığı olmak için “Farkındalık Mumları” üflendi ve ardından kanser tedavisinde dijital çağı kutlamak için hiç sönmeyecek ve dayanışmanı önemini her gün hatırlatacak dijital mumlar yakıldı. Bu özel günde, anma mumları seremonisinde değerli sanatçı Merve Özbey de geleceğe ışık olmak için lansman davetine katılım göstererek anma mumlarını O-Asistan ve bizimle birlikte üfledi.

O-Asistan Kurucusu ve fikir sahibi Çağla Acar; “Kaybettiklerimiz anısına, sevgili oğlum Mirhan Ali’nin anısına ve kanser farkındalığının altını tekrar çizmek için yaktığımız bu anma mumları sadece geçmişimizi ve kayıplarımızı anmak için değil; bundan sonra geleceğe umut ışığı olarak her zaman daha iyi tedavi şartlarını, desteği sağlayacağımızın da bir nişanesiydi.” sözleriyle anma mumlarının sadece geçmişe değil geleceğe de ışık olacağının önemini bir kez daha dile getirdi.