Kansersiz Yaşam Derneği olarak 5 Nisan’da Mandarin Oriental Bosphorus Otel’de düzenlediğimiz iftar yemeği daveti, cemiyet hayatının hayırsever isimlerinin katılımıyla gerçekleşti. Mandarin Oriental Bosphorus’un katkılarıyla, KAYD Eş Başkanı Zeynep Yılmaz ve Genel Sekreteri Melis Özer’in ev sahipliğinde, derneğin Sosyal Komitesinin destekleriyle düzenlenen gecede toplanan bağışlar bu sene deprem bölgesinde yaşayan kanser hastası ailelere bir yıllık ihtiyaç desteği olarak gönderilecek.

2010 yılından beri kansersiz bir yaşam ideali çerçevesinde faaliyet yürüttüğümüz Kansersiz Yaşam Derneği’nin Eş Başkanı Zeynep Yılmaz, yaptığı açılış konuşmasında; “İftar yemeğimize katılarak bağışta bulunan değerli dostlarımıza cömertlikleri için tek tek teşekkür ediyorum. Bağışlarınızla destekleyebildiğimiz her ailenin dualarının da sizlerle olduğunu ve yaptığınız her yardımın doğru adrese ulaştığını bilmenizi isteriz. Kansersiz Yaşam Derneği olarak 2020 yılından bu yana Aile Yaşam Desteği Fonumuz üzerinden ihtiyaç sahiplerine maddi destekler yapmaya devam ediyoruz. Bu gecede toplanan bağışlarla deprem felaketinden etkilenen illerdeki 50 kanser hastası ailenin bir yıllık ihtiyacını karşılamayı hedefledik. Depremin olduğu gün itibariyle bölgeye 8 adet yardım tırımızı ulaştırdık. Yine sizlerin verdiği destekler ile sadece kanser hastalarına değil, bölgede ihtiyaç sahibi herkese ulaşmayı hedefledik” dedi.

Gecenin sunuculuğunu Ebru Akel ve Murat Güloğlu üstlenirken, gecede 3 büyük kulübe ait imzalı formalar açık artırma ile derneğimize bağışlanmak üzere satışa sunuldu. Galatasaray takımı futbolcuları tarafından imzalanan forma 150 bin TL’ye Avukat Ahmet Ünal tarafından, Beşiktaş Kulübüne ait imzalı forma 100 bin TL’ye İş adamı Örfi Bilgin tarafından, Fenerbahçe Kulübü futbolcularınca imzalanan forma ise 30 bin TL bağış tutarı ile ORGE Elektrik Ceo’su Nevhan Gündüz tarafından satın alınarak Kansersiz Yaşam Derneği’ne bağışlandı. 

Bu özel geceye, Sanatçı Cengiz Yatağan tarafından bağışlanan Puzzle isimli epoxy heykel de açık artırmayla 300 bin TL bağış değerinde Merkas Tekstil tarafından satın alınırken, Bee Goddess markasına ait “Bee Gold” isimli kolye de Örfi Bilgin tarafından 100 bin TL bağışlanarak alındı. Tüm geliri kanser hastalarına bağışlanan Simple Dükkan da geceye mirket oyuncaklarıyla katılım gösterdi. Simple Dükkan’a ait bir oyuncak Avukat Murat Aksu tarafından 10 bin TL bağış ile satın alındı.