Kanser hastası çocuklar ve aileleri için geleneksel olarak her yıl bahar aylarında düzenlediğimiz GülümseSEN Bahar Şenliğimizi, 24 Haziran’da 370 kişilik bir katılımla YBY Woods Kemerburgaz etkinlik alanında 13. kez gerçekleştirdik.

Kanserle mücadele eden çocuklar ile ailelerine bir gün boyunca unutulmaz anlar yaşatabilmek için KAYD Gençlik Komitesi gönüllülerimiz ve destekçilerimiz bir araya geldi. Kanser hastası çocuklar ve aileleri, sanat-drama-takı-seramik atölyeleri, sihirbaz, yoga, zumba, yüz boyama, nefes çalışmaları, şarkılar, sürpriz hediyeler, sevdikleri yemekler ve ünlü simalarla buluşarak eğlence ve sevgi dolu bir gün geçirdiler. Her çocuğa bir gönüllünün abla/abilik yaptığı şenlikte, anneler de bir günlüğüne kendilerine özel etkinliklerle farklı bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

GülümseSEN Şenliğini bu yıl 13. kez düzenlemiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz, “Biz 13 yıldır ‘kanserin en etkili tedavi yöntemi moral ve gülümsemektir’ diyerek düzenlediğimiz GülümseSEN şenliklerinde, çocukların moral ve motivasyonlarını yükseltmeyi, doğa içinde geçirecekleri kaliteli etkinliklerle hem ruhsal hem fiziksel olarak iyi hissetmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. İyileşen, hastalığı gerileyen çocuklarımızı gördükçe bizler de iyi hissediyoruz. Kurumsal sponsorlarımız ve bireysel destekçilerimiz sayesinde gün boyu sunulan çok çeşitli ikramlar, hastalıklarından dolayı kutlayamadıkları doğum günleri için üflenen pastalar, gönüllü gelen ünlülerimizle çektirdikleri fotoğraflar, bir etkinlikten diğer oyun alanına koşturmaları, bugünü onlar için her yıl dört gözle bekledikleri bir gün haline getiriyor. Ben bu güzel günü gerçekleştirmede bize destek olan tüm sponsorlarımıza, kanserle mücadele eden ailelerimizin yanında olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Gerek çocuklarımızın gerek bu hastalık sürecinde çeşitli zorluklarla mücadele etmek zorunda kalan ailelerin gülümsemelerine katkısı olan herkese minnettarız” dedi.

YBY Woods’un mekan sponsorluğunda yapılan 13. GülümseSEN Şenliği’mizin bu yılki sponsorları;  Avene, Balon Fabrikası, Bentley Hotel, Dominos Pizza, Eda Taşpınar Official Store, English Home, Fabric House, Flormar, Hamdi Restaurant, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Koska, Marcel Patisserie, MPR Studio, Nova Ambulans, Panayır Var, Pelit, Playland, Simple Dükkan ve Uludağ markaları oldu.

Tüm destekçi ve bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.