Projelerimiz > KAYD Aile Yaşam Desteği

KANSERSİZ YAŞAM DERNEĞİ AİLE YAŞAM DESTEĞİ DUYURUSU

Uzun yıllar süren kanser tedavisi nedeniyle, hali hazırda ağır maddi yük altına giren aileler, tıbbi malzeme bulmakta ve ihtiyaçlara yetişmekte zorlanıyor. Bir yandan da işsizlik sorunu ile mücadele ediyorlar. Yaşam Desteği Aile Yardımı kampanyamızla, kanserli hastaların ailelerini biraz olsun rahatlatmak amacı ile bu projeyi başlattık.
  1. Son 1 yıl içerisinde alınmış doktor raporu
  2. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
  3. Durumunuzu ve talebinizi el yazınızla bildirdiğiniz dilekçe/mektup
  4. İkametgâh belgesi
  5. Nüfus kayıt örneği
  6. Maaş bordrosu (Eğer çalışmıyorsanız muhtardan fakirlik belgesi ve hakkınızda bilgi verecek bir kişinin adı-soyadı-adresi)
  7. Eviniz kiraysa kira kontratı (Yoksa banka dekontu ya da kiranızı beyan eder imzalı kâğıt)
  8. Tapu idaresinden mal bildirir evrak
  9. Başvuru Formu (Başvuru formuna aşağıdan ulaşabilirsiniz)
  10. Yapılacak nakit yardımları hesap numarası aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine iletilecektir, elden ödeme yapılamamaktadır.

KANSER HASTASI ÇOCUĞU OLANLARIN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ TAMAMLAMALARI GEREKMEKTEDİR

AİLE YAŞAM DESTEĞİ BAŞVURU FORMUBaşvurmak için gerekli belgeleri eksiksiz toparladıktan sonra başvuru formuyla beraber derneğimize ulaştırmalısınız. Belgeleri e-posta yoluyla  ebruokur@kayd.org.tr adresine yollayabilirsiniz.

Kansersiz Yaşam Derneği`nin 500 TL nakit yardımından faydalanacak ailelerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve ailesinde kanser hastası çocuk veya kanser tedavisi geçirmiş çocuk bulunması gerekmektedir.
COVID 19 sebebiyle dışarı çıkmanızı gerektirecek, Fakirlik Belgesi belgesi yerine, dilekçenizde durumunuzu anlatmanız ve formu doğru bir şekilde doldurarak, imzalamanız gerekmektedir. Virüs riski kalktıktan sonra imzalayacağınız taahhütname gereği tamamlayamadığınız evraklar sizden istenebilir.
BİRLİKTE İYİLEŞELİM adı altında başlattığımız “Yaşam Desteği- Aile Yardımı” Bağış Toplama Kampanyası, İstanbul Valiliği  tarafından, 16.12.2019 tarihli ve 130885 sayılı olur ile onaylanan, izinli bir çalışmadır.
Yükleniyor...