Projelerimiz > Hastane Yapılandırma

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ BALCALI HASTANESİ ÇOCUK ONKOLOJİ BÖLÜMÜ

Hastanelerin, kanser hastası çocukların ve ailelerinin yaşam alanı olduğu bilincinden yola çıkarak, derneğimizin Sporcu Melekler projesi kapsamında gerçekleştirdiği "En anlamlı sayı" ve "En anlamlı koşu" etkinliklerinden elde ettiğimiz bağışlar ile bölgenin en büyük hastanelerinden biri olan, Çukurova Balcalı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Pediatrik Onkoloji Bölümü’ne destek vererek, ihtiyaçlarını karşıladık.

ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇOCUK ONKOLOJİ VE HEMATOLOJİ POLİKLİNİK

Gerçekleştirdiğimiz konser, balo ve Alışveriş Yaşatır etkinlikleri kapsamında elde edilen bağış ve destekçilerimizin yardımıyla, Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Bölümü Ayakta Tedavi Servisi’nde gün boyu bekleyen çocuklarımız için bir masal dünyası yarattık. Fiziksel donanım ve ortamda yaşam standartlarını yükseltmek için yaptığımız çalışmalar sonucunda ortaya çıkan görsellik ve duygu, çocukların bu zorlu süreçte, bir nebze olsun gülümsemesi ve oyunlarla eğlenebilmesi için yepyeni bir yaşam alanı yarattı.

Gençlik Komitesi tarafından düzenlenmeye devam eden atölyeler ve etkinlikler ile Yaşam Odası’nda, Kansersiz Yaşam Derneği olarak minik kanser hastalarının yüreklerinde mutluluk yeşertmek için her gün onlarla beraberiz.
ÜMRANİYE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ RENKLİ DÜŞLER OYUN ALANI 
Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, Kansersiz Yaşam Derneği’nin Anadolu Kuzey Genel Sekreterliği ile iş birliği içerisinde gerçekleştirdiği “SAĞLIKLI ÇOCUK OYUN ALANI” projesi ile devlet hastanelerinde bir İLK’e daha imza atıldı. Hastanelerde hasta bir annenin veya babanın çocuğu ile birlikte muayene olma zorluğu göz önüne alarak, sağlık hizmeti almaya gelen anne ve babaların muayene işlemleri bitene kadar çocuklarını gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri, uzman personellerin olduğu ve hatta hastane fobisi olan miniklerin koşa koşa gelebilecekleri keyif dolu bir oyun alanı yaratıldı.
ÜMRANİYE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇOCUK KEMİK İLİĞİ NAKİL ÜNİTESİ
İstanbul’un Devlete Ait İlk ve Tek Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi özelliğini taşıyan bu bölüm, özel kapı donanımı, havalandırma sistemleri, teknik teçhizat ve hizmet açısından özel hastanelerle yarışacak düzeydedir. Umut ile endişenin birlikte karşılandığı Çocuk Kemik İliği Nakil Ünitesi’nde karşılama salonundan, muayene sürecine, mutfağından doktor toplantı salonuna, psikolog odasına kadar yapılan her odada, aile ve çocuğu rahatlatacak tüm ayrıntılar göz önünde bulundurulmuştur. Ümraniye’de Kansersiz Yaşam Derneği tarafından hayata geçirilen iki bölümde de görev alacak destek amaçlı bir oyun ablası ve psikolog, yine derneğimiz tarafından görevlendirilmiştir.
ÜMRANİYE EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ ÇOCUK HEMATOLOJİ-ONKOLOJİ YATAKLI SERVİSİ
İstanbul’da devlete ait en büyük Çocuk Hematoloji-Onkoloji Yataklı Servisi’nde tek kişilik 15 odanın her biri kendi tuvalet ve banyoya sahip olarak tasarlanmıştır. Bölümde çocuklara yönelik oyun odasının yanı sıra bir eğitim alanı da yer almaktadır. Servisin koridorları resimler ile süslenmiş, her odanın tavanına farklı çizgi kahramanlar resmedilmiştir. Hemşirelerin kıyafetinden, serum kutularına kadar her detay çocukların ve ailelerin iyileşme yolculuklarına tedavi sürecinde destek olması, huzurlu hissetmeleri için danışmanlar ile konuşularak hazırlanmıştır.
Yükleniyor...