Pedallar Kansersiz Yaşam için döndü!

Daha çok yaşama dokunmak ve umut olmak için bireysel sosyal sorumluluk kampanyasını Kansersiz Yaşam için sürdüren sevgili Kadir Çapkın, 30 Haziran’da çıktığı Güney Asya Bisiklet Turunda Malezya, Tayland, Kamboçya, Endonezya ve Singapur’da toplam 6.000 KM pedal çevirdikten sonra yolculuğunu tamamladı.

Derneğimiz için bağış toplamak, farkındalık yaratmak ve sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak için yola çıkan ve #bizimicindegez’erek umut dolu ve sağlıklı yarınlar için yürekten desteğiyle yanımızda olan Kadir Çapkın’a teşekkür ediyoruz. Sağlıklı ve güzel günlerde bir arada olmak dileğiyle…

Kansersiz Yaşam Senin Elinde!

Liv Hospital Ulus, Bizce Yapım, Türk Kızılayı ve Sizin İçin Burdayız Platformu bir araya gelerek kansersiz bir yaşamı vurgulamak için akciğer kanserinin en büyük nedenlerinden biri olan sigara tüketimine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak üzere "Kansersiz Yaşam Senin Elinde” diyerek harekete geçti.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek olan serginin açılışı 19 Eylül 2018, saat: 16:00’da gerçekleşti. 19-20-21 Eylül tarihlerinde Zorlu Center (İstanbul)’da gerçekleşen sergiye ve bu anlamlı projeye öncülük eden ve destek veren tüm katılımcıları gönülden tebrik ediyoruz…

Eylül, Prostat Kanseri Farkındalık Ayı!

Erkeklerde en sık görülen kanser türlerinden bir tanesi olan Prostat Kanseri, erken evrede yakalandığında tedavi başarısı yüksek kanser türleri arasındadır. Kansersiz Yaşam Derneği olarak erken teşhisin tedavi ve yaşam kalitesindeki önemini hatırlatmak ve Prostat Kanseri’nde farkındalık yaratmak adına bilgilendirici içeriklerimizle sizlerle birlikte olduk.

Ayrıca, http://kayd.tv/prostat-kanseri  adresinden KansersizYaşamTV’de yer alan Prostat Kanseri içeriklerine erişebilirsiniz.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Poliklinik 

Gerçekleştirdiğimiz konser, balo ve Alışveriş Yaşatır etkinlikleri kapsamında elde edilen bağış ve destekçilerimizin yardımıyla, Şişli Etfal Çocuk Onkoloji Bölümü Ayakta Tedavi Servisi’nde gün boyu bekleyen çocuklarımız için bir masal dünyası yarattık. Fiziksel donanım ve ortamda yaşam standartlarını yükseltmek için yaptığımız çalışmalar sonucunda ortaya çıkan görsellik ve duygu, çocukların bu zorlu süreçte, bir nebze olsun gülümsemesi ve oyunlarla eğlenebilmesi için yepyeni bir yaşam alanı yarattı…

Gençlik Komitemiz tarafından düzenlenmeye devam eden atölyeler ve etkinlikler ile “Yaşam Odası”nda, Kansersiz Yaşam Derneği olarak minik kanser hastalarının yüreklerinde mutluluk yeşertmek için her gün onlarla beraberiz.

Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Eğitim Odası Etkinliklerimiz

Devlete ait en büyük servis olma özelliği taşıyan Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji-Onkoloji Yataklı Servisi Projemizde yer alan ve yataklı serviste bulunan Eğitim Odası`nda gerçekleştirdiğimiz etkinlikler, tüm zamanını burada geçiren çocuklarımız ve aileleri için hayatın devam ettiği ve nefes aldıkları bu mekanı keyifli, renkli ve anlamlı bir hale dönüştürüyor.

15 Eylül Dünya Lenfoma Günü!

Lenfomada klinik belirti daha çok "lenf bezi” denilen bezelerin patolojik olarak büyümesiyle kendini gösterir. Bu yüzden, hastaların büyük bir kısmı boyun, koltuk altı ve kasık bölgelerinde lenf bezlerinin büyüdüğünü fark ederek hastaneye gelir. Lenfoma, hastanın bağışıklık sistemi yeterli çalışmadığı için grip benzeri bulgularla da kendini gösterebilir. Bu nedenle, uzun süre geçmeyen grip, kuru öksürük ve bademciklerden bir tanesinin şişmesi gibi belirtiler göz ardı edilmemelidir. Lenfoma, ilerleyen yaşlarda görülme sıklığı artan bir kanser türüdür. Her kanser türünde olduğu gibi sigara ve diğer tütün ürünlerinin kulanımı en önemli nedenlerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra, benzen ve tarım ilacı gibi kimyasallara maruz kalmak da bu hastalığa yol açan nedenlerdendir.

Görülme sıklığındaki artışa karşın kullanılan ilaçlara ve ilik nakline oldukça iyi sonuç veren lenfoma ve alt tiplerinde başarı oranları %90’ın üzerine çıkabilmektedir. Lenfoma tedavisi için öncelikle gerekli muayene ve tetkikler yapılmalıdır. Tanı konulduktan sonra uygulanan ileri testlerle hastalığın evresi belirlenir. Evrenin de belirlenmesinin ardından kemoterapi, immünoterapi, ilaç tedavisi ve kemik iliği nakli ya da kök hücre nakli uygulanarak hastalığın tedavisi gerçekleştirilir.

Bilgilendirme için Memorial Sağlık Grubu’na teşekkür ederiz.

Kansersiz Yaşam Derneği İcra Komitesi Toplantısı


Kansersiz Yaşam Derneği İcra Komitesi yeni projeler ve etkinlikler için bugün bir araya geldi... Daha çok yaşama dokunabilmek için tüm hızımızla çalışmaya devam!

Hep birlikte, bir kere daha GülümseSEN dedik!

Kansersiz Yaşam Derneği organizasyonu olan geleneksel GülümseSEN çocuk şenliklerinden bir tanesini daha 23 Eylül 2018 Pazar günü Yapı Kredi Gönüllüleri ile birlikte gerçekleştirdik. Moral ve motivasyon etkinliklerimiz arasında özel ve önemli bir yeri olan GülümseSEN Panayırında kanser hastası çocuklarımız ve ailelerinden oluşan 500 kişilik kocaman ailemizle hastalıktan, hastaneden uzak ve harika bir gün geçirdik.

Bu harikulade organizasyonun gerçekleşmesi için bizlere destek olan tüm sponsorlarımıza, destekçilerimize, gönüllülerimize, Kansersiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu’na, İcra Komitesi’ne ve büyük katkıları için Gençlik Komitemize yürekten teşekkür ediyoruz…

Yüzümüzden gülümsemenin eksik olmayacağı, umut dolu, sağlıklı ve kansersiz bir gelecek dileğiyle...

4. Kansersiz Yaşam Anneleri Eğitim Seminerini Tamamladık!

Kansersiz Yaşam Derneği olarak hastanelerde yatarak ve ayakta tedavi gören çocuklarımızın annelerine meslek edindirmek ve çocukları için adanmış yaşamlarına dokunabilmek amacıyla yürüttüğümüz Kansersiz Yaşam Anneleri Eğitim Seminerleri"nin dördüncüsünü de tamamladık. Derneğimizin, Interfed Yönetim Eğitim Danışmanlık ile birlikte KOSGEB desteği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğiyle Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Bölümünde yürüttüğü seminerin tamamlanmasının ardından annelerimiz 28 Eylül 2018’de KOSGEB’den Eğitim Belgelerini ve Kansersiz Yaşam Derneği teşekkür belgelerini aldılar. Artık onların da kolunda birer altın bilezik var. Annelerimizin motivasyonları ve sosyal hayata entegrasyonlarına yönelik bu çalışmanın değeri ve önemi hepimiz için çok büyük. Kansersiz Yaşam ideali için yeni projelerle umutları yeşertmeye devam edeceğiz. Başarılı ve daim olması dileğiyle…
Yükleniyor...