Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı!

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden bir tanesi. Günümüzde, her 8 kadından biri meme kanserine yakalanıyor. Bu noktada tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de erken teşhis önemli bir rol oynuyor. Meme kanserinin erken evrede teşhis edilmesi tedavi şansını %96 gibi yüksek bir orana taşıyor. Bunun için 20 yaşından sonra her kadının kendi kendini muayene etmesi ve yılda bir kere düzenli olarak kontrollerini yaptırması büyük önem taşıyor. Özellikle, ailesinde meme kanseri öyküsü olanların, ilk adet yaşı erken olanların, menapoz başlangıcı gecikenlerin, hiç çocuk emzirmemiş olanların ve obezite ile karşı karşıya olanların mutlaka hekim kontrolünden geçmeleri gerekmektedir.

Ekim ayında Kansersiz Yaşam Derneği olarak #erkenteshisyasatir diyerek bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarımız hakkında duyurularımızı sizlerle paylaştık. Ayrıca, bilgilendirici postlarımızı, sosyal medya hesaplarımızda yer aldı. Doğru ve güvenilir, kolay ve ücretsiz erişilebilir bir bilgi kaynağı olan KansersizYaşamTV’de yer alan Meme Kanseri dosyamıza http://kayd.tv/meme-kanseri adresinden erişebilirsiniz…

Limak Vakfı ile Kansersiz Yaşam Derneği El Ele! 

Bilim Günleri Seminerinde Irmak Okulları’nda Çocuklarımızla Bir Araya Geldik!

Kansersiz Yaşam Derneği olarak 7 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Bilim Günleri Seminerleri kapsamında; beslenme bilincini yaygınlaştırmak ve duyarlılık yaratmak amacıyla kurumlarda verdiğimiz Sağlıklı Beslenme konulu seminerle 5 Ekim’de Özel Irmak Okulları’ndaydık. Bilimsel Komitemizden Beslenme Uzmanı Gülden Kılınç’ın çocuklarımıza doğru, sağlıklı ve dengeli beslenme hakkında bilgiler verdiği seminerde ana okulundan liseye farklı yaş grubundaki çocuklarımızla dolu dolu zamanlar geçirdik.

Özel İdeal Çocuk Akademisi Ümraniye E.A.H.’deki çocuklarımızı ziyaret etti! 

8 Ekim’de, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören çocuklarımızın ziyaretçileri Ümraniye Özel İdeal Çocuk Akademisi oldu.

Anaokulu öğretmenleri ve velileri, çocuklarımıza birbirinden güzel armağanlar getirdiler. Çocuklarımızın yüzünde gülümsemeye dönüşen bu keyifli gün için kendilerine Kansersiz Yaşam Derneği Ailesi olarak teşekkür ederiz.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin!

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde; Başhekim Yardımcısı Savaş Başar, Pediatrik Kemik İliği Transplantasyon Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Suar Kılıç, Servis Sorumlu Hemşiresi Bahriye Akkaya, Sağlıklı Beslenme Uzmanı Gülden Kılınç Sağlıklı Yaşam ve Genel Müdürümüz Petek Kışlalı, Kemik İliği Nakil Ünitesinin ihtiyaçları için 10 Ekim’de bir araya geldiler.

Beslenme uzmanı Gülden Kılınç, çocuklarımızın tedavi dönemlerinde bu hassas ve önemli süreci sağlıklı ve doğru bir biçimde beslenerek geçirebilmeleri için önerilerde bulundu.

Başlamadan Durdurmak İçin Bir Aradaydık!

Meme kanseri farkındalığı yaratmak ve bilinçlendirme çalışmalarımızı yaygınlaştırmak amacıyla Liv Hospital Liv Hospital Ulus işbirliği; ABD Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi Cerrahi Onkoloji Departmanı Meme Hastalıkları Ünitesi Meme Hastalıkları Klinik Araştırmalar Direktörü ve Amerikan Ulusal Meme Merkezi Konsorsiyum Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Atilla SORAN’ın katılımıyla düzenlediğimiz seminerde bilgilenmek, bilinçlenmek ve başlamadan durdurmak isteyen katılımcılarımızla 12 Ekim’de bir araya geldik.

Bu faydalı etkinlikte bizleri bilgilendiren Prof. Dr. Atilla SORAN’a, emeği geçen Liv Hospital Ulus çalışanlarına ve katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz…

Meme kanserinde farkındalık erken teşhis demek!
Erken teşhis de sağlıklı ve uzun bir ömür… 

Kansersiz bir yaşam için siz de bu farkındalığın yayılmasına destek olun. Gerçekleştirdiğimiz meme kanseri farkındalık etkinliklerimize katkıda bulunmak için BKM Express’in Kansersiz Yaşam Derneği’ne özel hazırladığı kare kodu BKM Express mobil uygulamasından okutarak 5 TL bağış yapabilirsiniz. Kare kod ve bağış linki: https://www.bkmexpress.com.tr/…/pu…/paybylink/paybylink.bkm…

Bağış yapmak için: BKM Express mobil uygulamasını indirin. BKM Express hesabınızı oluşturun ve kartlarınızı ekleyin. Uygulamaya giriş yapıp “QR Oku” seçeneğine tıklayarak QR Kodu okutun ve BKM Express hesabınızdan seçeceğiniz kartınızla bağış işleminizi hızlı bir şekilde gerçekleştirin.

Müzik ve neşeyle dolu keyifli bir hafta sonundan merhaba!

Ümraniye Eğt. Arş. Hst.’de tedavi gören kanser hastası çocuklarımızın bu hafta sonu çok renkli ziyaretçileri vardı. İcra Kurulu Üyemiz Banu Karaca ve orkestrası çocuklarımıza klasik müzik enstrumanlarını tanıtarak aileleriyle birlikte şarkılar söylediler. Gitar, keman ve akordeon çalarak orkestraya katılan çocuklarımız 14 Ekim’de müzikle ve neşeyle dolu bir hafta sonu geçirdi.

Mini bir konser ile sonlanan bu güzel etkinlik için Banu Karaca’ya, Reşat Tokatlı’ya, İlhan Özgür’e ve Yalçın Yakın’a sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi iletiyor; neşeli ve sağlıklı bir hafta sonu geçirmenizi diliyoruz…

40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşarak "İstanbul-2018-KAYD Ümraniye Hast. KİT Teçhizat Tamamlama Projesi”yle neler hedefliyoruz? 

Sizleri, projemiz hakkında bilgi almak, Sporcu Meleklerimizle "Kansersiz Yaşam" için iyilik peşinde koşarak sağlıklı bir geleceğe adım atmak için sporcularımızın Adım Adım kampanyalarına destek olmaya bekliyoruz… Detaylı bilgi için: https://www.instagram.com/adimadimsporcumelekler/

Cumhuriyetimizin 95. yıldönümü kutlu olsun!

Cumhuriyetin ve özgürlüğümüzün vazgeçilmez değerlerini bizlere kazandıran önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimize şükran ve saygıyla…
Cumhuriyet Bayramı’mız Kutlu Olsun!
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
Yükleniyor...