Oyun Odamızın Konukları Marmara Üniversitesi Öğrencileri3 Mayıs Perşembe günü Şişli Etfal Hastanesindeki oyun odamıza Marmara Üniversitesi öğrencisi genç arkadaşlarımız konuk oldular.

Çocuklarımızla birlikte şarkı söyleyip dans ederek neşeli zamanlar geçirdiler. Ardından miniklerimizle gelecekte yapmak istedikleri hakkında sohbet ederek bunları kağıtlara döktüler ve geleceğe dürbünle bakarak hayallerine umutla bağlanmaları için onlara destek ve moral verdiler.

Bu güzel ziyaret için arkadaşlarımıza teşekkür ediyor; miniklerimizin hayallerindeki güzel yaşamlara kavuşmalarını diliyoruz.
Çoğunlukla kanser nedeniyle ya da kanser tedavisi sırasında lenf düğümlerinin ve yollarının cerrahi ve ışın tedavisi nedeniyle zarar görmesi sonucunda oluşan lenfödem kolda ve bacakta şişliklere ve yaşam kalitesinin düşmesine yol açabiliyor. Kanser hastalarının operasyon ve tedaviler sonrasında karşı karşıya kaldıkları bu durum hakkında bilinçlenmeleri ve güncel tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirilmeleri için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü Kansersiz Yaşam Derneği olarak Liv Hospital Ulus işbirliği ile bir söyleşi düzenledik. 

ABD Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi Cerrahi Onkoloji Departmanı Meme Hastalıkları Ünitesi Meme Hastalıkları Klinik Araştırmalar Direktörü ve Amerikan Ulusal Meme Merkezi Konsorsiyum Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Atilla Soran`ın lenfödem tedavisindeki son gelişmeleri anlattığı etkinlikte, ABD Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi Rehabilitasyon ve Fizyoterapi Uzmanı Lisa G. Mager ise lenfödem tedavisinde uygulanabilecek egzersizleri gösterdi ve katılımcılarımızla birlikte uyguladı. Önemsenmeyen bir şişliğin ömür boyu taşıyacağınız bir yüke dönüşmemesi için düzenli egzersizin büyük önem taşıdığını belirten Prof. Dr. Atilla Soran, "erken teşhis ile birlikte yeni jenerasyon bası pompaları, lazer uygulaması ve cerrahi girişimlerle lenfödem tedavisinde çok başarılı sonuçlar elde edilebildiğini; eğitimli ve tecrübeli bir ekip ile lenfödemin artık hastanın yaşam kalitesini çok etkilemeyen kronik bir hastalık haline dönüştüğünü” vurguladı.

Bu etkinliği gerçekleştirmemizde bizlerle işbirliği halinde olan ve ev sahipliği yapan Liv Hospital Ulus yetkililerine ve verdikleri bilgilerle katılımcılarımızı bilinçlendiren hekim ve uzmanlarımıza yürekten teşekkür ederiz…

"Girişimci Kansersiz Yaşam Anneleri Eğitim Seminerleri"nin üçüncüsünde annelerimizle bir aradayız.


Hastanede yatan, tedavi gören evlatları için adadıkları ömürlerine, mücadeleyle geçen yaşamlarına dokunmak; hayata, sosyal ve ekonomik olarak daha fazla dahil olabilmeleri için destek olmak ve motivasyonlarını güçlendirmek için annelerimizle bir aradayız. Kansersiz Yaşam Derneği’nin İnterfed Yönetim Eğitim ve Finansal Danışmanlık ile birlikte KOSGEB desteği ile sürdürdüğü "Girişimci Kansersiz Yaşam Anneleri Eğitim Seminerleri"nin üçüncüsü 5 Mayıs 2018 Cumartesi günü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı. Eğitimin ilk gününde Doç. Dr. Banu Sezginer ile bir aradaydık.

Katkı ve destekleri için Ümraniye Eğitim ve araştırma Hastanesi yönetimine teşekkür ediyoruz.

Lenfödeme Karşı El Ele Verdik!


8 Mayıs Dünya Yumurtalık Kanseri Günü

Yumurtalık dokusu yapısı gereği bir çok farklı hücre barındırmaktadır. Bu hücrelerde kontrolsüz bölünme ve çoğalmanın meydana gelmesi sonucunda yumurtalıklarda tümör oluşumu meydana gelmektedir. Yumurtalık kanserlerinin %5-10 kadarının genetik nedenlerle oluştuğu bilinmektedir. Bu nedenle, birinci derece akrabalarında meme, yumurtalık ve rahim içi kanseri olan kadınlar risk grubunda yer almaktadır. Ayrıca, yumurtalık kanserlerinin %75 gibi bir sıklıkla menopoz sonrasında görüldüğü ifade edilmektedir. 
Yumurtalık kanserinden korunmak için tüm kanser türlerinde olduğu gibi özellikle sigara ve alkol gibi kanser yapıcı maddelerden uzak durmak, beslenmemize dikkat etmek ve düzenli olarak kontrol yaptırmak şart. Erken evrede belirti vermeyen yumurtalık kanserleri daha ilerleyen dönemlerde iştahsızlık, hasta olmak ya da hasta hissetmek, kabızlık, yorgunluk, nefes darlığı ya da karın bölgesinde fark edilebilir şişkinlik gibi belirtilerle kendini göstermektedir (Kaynak: Acıbadem Sağlık Grubu).

Daha kapsamlı bilgiye doğru ve güvenilir bilginin adresi KansersizYaşamTV`den ulaşabilirsiniz: http://kayd.tv/yumurtalik-kanseri Düzenli kontrollerinizi, beslenmenize özen göstermeyi ve alkol ve sigaradan uzak durmayı ihmal etmeden; farkında ve sağlıklı bir yaşam geçirmeniz dileğiyle…

Bu davet sağlıklı ve umut dolu bir yaşam için…


Ayşe Burcu Kaya, "SS18 Tropical Reflections" isimli 18 parçalık yaz koleksiyonunu, GEO Koleji`nin katkıları ve Dilek Birgen`in ev sahipliğinde 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü tanıttı. Koleksiyonun satışından elde edilen gelirin bir kısmının Derneğimize bağışlandığı davetin anneler günü haftasına denk gelmesinden dolayı tedavisi süren miniklerimiz ve anneleri de bu keyifli etkinliğe katıldılar. Çocuklarımız gün boyunca "GEO Kukla Atölyesi"nin düzenlediği aktivitelere katılarak anneleri ile birlikte neşeli anlar paylaştılar. Duyarlılıkları ve anlamlı etkinlikleri için Ayşe Burcu Kaya’ya ve GEO Koleji’ne yürekten teşekkür ediyoruz.

Müzikle dolu neşeli bir ziyaret daha!


Şişli Etfal`deki oyun odamızın 10 Mayıs Perşembe günkü ziyaretçileri 100.Yıl Altın Lions Kulübü Başkanı Safiye Ayberk, Kabataş Erkek Lisesi Öğrencileri, Zeren Özkaya ve Kutal Yiğitbaşı bu renkli ve neşeli günün kahramanları. Güzel melodiler ve keyifli oyunlarla miniklerimizin yanında olan bu güzel kalpli ekibe ziyaretleri için teşekkür ediyoruz...

12 Mayıs 2018 Cumartesi Günü “Anneler Günü Özel Daveti”nde Dostlarımızla Bir Araya Geldik!

Yönetim Kurulu Üyemiz Nergis Mutlu Pekuysal’ın Şubat ayında kaybettiğimiz annesi Berrin Demir anısına düzenlenen çay saati Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz, Nergis Pekuysal ve İcra Komitemizin ev sahipliğinde Four Seasons Hotels and Resorts`de gerçekleşti. Jinekolog Doç. Dr. Burcu Aydın Boyama ve Yazar Meltem Güner`in de konuşmaları ile katıldıkları davette Yönetim Kurulu Başkanımız Dida Kaymaz, tamamlanan Ümraniye E.A.H Projemiz hakkında davetlileri bilgilendirdi.

Bu anlamlı davete ev sahipliği yapan Four Seasons Otel’e, desteklerinden dolayı Coldwell Banker Invest Gayrimenkul`e, Sevgili Melis Göral’a, davetlilerimize hazırladıkları zarif el çiçekleri için Lisan-ı Ezhar Flowers &Events & Deniz Kulaçoğlu’na, masa çiçekleri için Güzelbahçe Çiçekçilik’e, teşekkür ediyor; merhum Berrin Demir’i rahmetle anıyoruz.

Anneler Gününüz Kutlu Olsun!


Bizler, faaliyete geçtiğimiz günden bu yana mücadeleyi, fedakarlığı ve adanmışlığı ruhunda ve bedeninde taşıyan çok güçlü anneler tanıdık. Başta çocukları hastanede tedavi gören anneler olmak üzere; sevgisiyle ve varlığıyla her birimizin yaşamına değer ve anlam katan tüm annelerin Anneler Günü`nü Kansersiz Yaşam Derneği Ailesi olarak kutluyoruz...

Haftaya İstanbul Üniversitesi’nden genç arkadaşlarımızın ziyaretiyle başladık...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu OlsunMilli mücadelenin başlangıcının 99. yıl dönümünde önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.
14 Mayıs’ta Şişli Etfal’e İstanbul Üniversitesi’nden bir grup öğrenci arkadaşımız ziyarete geldiler. Bu keyifli ziyaretten dolayı miniklerimizin neşesi yerindeydi. Çocuklarımızla oyunlar oynayıp sohbet ederek eğlenceli zamanlar geçiren bu duyarlı ekibe teşekkür ediyoruz. Sağlık ve neşeyle dolu günler!

Çocuklar “Çocuklar Yaşamalı" dedi...

26 Mayıs Cumartesi günü ikincisi gerçekleşen "Çocuklar Yaşamalı Konseri"nde Karaca Müzik& Organizasyon`un 5- 14 yaş aralığındaki öğrencileri sağlıklı ve umut dolu bir gelecek için şarkılar söylediler. Sevgili Eda Özülkü ve Metin Özülkü’nün konuk sanatçı olarak katıldığı konserden elde edilen tüm gelir sağlıklı yarınlar için Derneğimize aktarıldı.

Karaca Müzik & Organizasyon tarafından düzenlenen, doremusic, Plak Müzik ve Park inn İstanbul Asia`nın katkı sağladığı konserde başta Banu Karaca, Karaca Müzik& Organizasyon öğrencileri ve Eda & Metin Özülkü olmak üzere emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederiz…

“Kral Şakir: Oyun Zamanı” Filminin Özel Gösterimi Miniklerimiz İçin…


Greyder Kids ana sponsorluğunda gerçekleşen animasyon yapımcısı ve karikatürist Varol Yaşaroğlu’nun "Kral Şakir: Oyun Zamanı" filminin miniklerimiz ve aileleri için düzenlenen özel gösterimindeydik.

Bu neşeli filmi izledikten sonra Varol abileriyle sohbet eden miniklerimizle unutulmaz bir gün geçirdik. Destekleri ve armağanları için Greyder Kids, Varol Yaşaroğlu, BKM başta olmak üzere Gençlik Komitemize ve tüm emeği geçenlere yürekten teşekkür ederiz…

daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
daha fazlasını görmek için lütfen görselin üzerine tıklayınız
Yükleniyor...